Tem 1

01 – 07 Temmuz 2019 Haftası AstroLogos Yorumları

2019’un en hareketli ayına başlıyoruz. Uzun zamandır yazdığım Tutulma mevsimi bu hafta başlıyor. 2 Temmuz Salı günü Yengeç Burcunda “Tam Güneş Tutulması”, 17 Temmuz’da Oğlak Burcunda “Parçalı Ay Tutulması” yaşayacağız. Güneş Tutulmaları çok kuvvetli Yeni Aylardır, bu hafta hayatımızda bizimle ilerlemesini istediğimiz duygularımızı ve insanları belirleyip, kararlarımızı uygulamaya başlayabiliriz. Önümüzdeki 6 boyunca da bu dönemde hayatımıza çektiklerimiz ile ilgili durumlar bizi bekleyecek.
Bu haftanın diğer önemli geçişleri Mars ve Venüs’ten gelecek; Mars Aslan Burcuna, Venüs Yengeç Burcuna geçiyor. Anlık fevri tepkilerimiz egomuzdan beslenmeye başlayabilir, bu da her zamankinden daha fazla sakin ve aklıselim ile hareket etmemizin önemini vurgulayacak. İkili ilişkilerimizde fazla korumacı ve ebeveyn rolünde tavırlar sergileyebiliriz
Herkese, sağlık, huzur, başarı dolu iyi haftalar…

Sevgili Koçlar, bu hafta Salı günü Güneş Tutulması var. Sizin için olası konular aileniz, yuvanız, eviniz ile ilgili olabilir. Hayatın ne getireceğini tam olarak bilemesek de, bu dönemde vereceğiniz aile kurma, taşınma veya hanenizdeki değişiklik kararlarınız önümüzdeki dönemde de hayatınızdaki gündem maddelerinizin üst sıralarında yer alacak.
İş hayatınızda sizi zorlayan durumlar, değişiklikler olabilir. Unutmayın sular dalgalanmadan durulmaz, bu aralar yaşadıklarınız önümüzdeki dönemde taşların yerine oturması için temel hazırlayacaktır.
İyi haftalar…

Sevgili Boğalar, Salı günü yaşanacak Güneş Tutulması ile birlikte kardeşleriniz, akrabalarınız veya çok yakın dostlarınız hayatınızda ön plana gelebilir. Gündemi oluşturacak konuların ne olacağını tam olarak bilemesek de, sizin yoğun bir iletişim trafiği içerisinde destek olamaya çalışacağınızı belirtebilirim.
Yurtdışı planlarınız bu yıl tam da istediğiniz gibi gitmemiş olabilir. Önemli olan sizi mutlu edecek kararları alıp, bu kararlar doğrultusunda hareket etmeniz olacaktır.
Hobileriniz, eğitim hayatınız veya uzun zamandır ertelediğiniz konularda hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.
İyi haftalar…

Sevgili İkizler, geçtiğimiz ay sizin için hayatınızda yeni başlangıçlara imza attığınız, yeni kararlar aldığınız bir ay oldu. Enerjisini hissettiğimiz Tutulma döneminde de maddi konular gündeminizde üst sıralarda yer alacak. Bu hafta kendi emeklerinizle kazandıklarınıza önem verip, yeni girişimler içerisinde bulunabilirsiniz. Ek gelir kalemleri yaratmak, gelirlerinizi arttırmak için çalışma koşullarınızı revize etmek konu başlıkları arasında yer alabilir. Tabii unutmamalısınız ki gökyüzü iki yönlü çalışır; siz gelirlerinize odaklanmak isterken, giderlerinizi gözden geçirmek de gündeminizde önemli bir pay alabilir.
Venüs bu hafta sizin burcunuzdan ayrılacak, kendinizi ikili ilişkileirnizde biraz daha duygusal hissetmeye başlayabilirsiniz.
İyi haftalar…

 

Sevgili Yengeçler, Gökyüzü sizin aşina olduğunuz enerjiler ile dolu…Hayatınızda kritik değişimler yaşayacağınız bir dönem geçirirken, Güneş Tutulması bu değişikliklerin gerçekleşmesine ivme katacaktır. Sizin için 2019 ve 2020 yılları, planlarınız dahilinde olmadan, bambaşka değişiklikleri hayatınıza çekeceğiniz yıllar olacak. Zaman ilerledikçe geri dönüp baktığınızda yaşadığınız hızlı değişimin 2019 yılında başladığını hissedeceksiniz. Temmuz 2000 döneminde yaşadıklarınızı hatırladığınızda temel konu başlıkları her ne idiyse bu dönemde de benzer konular gündeminizi meşgul edebilir. “Sahne aynı, oyuncular ve roller başka” şeklinde özetleyebiliriz. Herşey kalbinize göre olsun…
İyi haftalar…

 

Sevgili Aslanlar, geçen hafta ki Merkür Aslan burcu geçişinden sonra, bu hafta da Mars sizin burcunuza geçiş yapacak. Ani ve hızlı tepkilerinizde çevrenizdekileri tahmininizden daha fazla incitebilirsiniz. Biraz daha sakin kalmaya özen göstermelisiniz, tabii başarabilirsiniz…Egonuzu devreye sokacak durumlarda, olaylara karşı aklıselim davranmak biraz daha zor olabilir.
Güneş Tutulmasında bilinçaltınızdaki kaygı ve korkularınız ön plana çıkabilir. Bakış açınızı değiştirmenize olanak verecek yeni düşünme modelleri geliştirmeden de kurtulmanız zor olabilir.
İyi Haftalar…

Sevgili Başaklar, Güneş Tutulmasında şanslı burçlardan biri sizsiniz. Gelirinizde gözle görülür büyük kazançlar elde edebileceğiniz yeni gelişmeler olabilir. Etrafınızdaki arkadaş gruplarınıza yeni kişiler eklenebilir veya siz yepyeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Bu aralar gökyüzüne hakim olan duygusal enerjiler yüzünden hayat enerjinizin değişkenlik göstermesi sizi yormuş olabilir. Aşk hayatınıza ve hayattan aldığınız keyfe odaklandığınızda kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.
İyi haftalar…

 

Sevgili Teraziler, yapınız gereği çevrenizdeki herkesin derdine yetişip, kendinizi ihmal ettiğiniz hissine kapılabilirsiniz. Bu kadar yardımsever olmanız sizi toplum içerisinde de bambaşka yerlere taşıyacaktır. Bu hafta ektiklerinizi biçmeye başlayabileceğiniz, cemiyet içindeki yerinizi sağlamlaştırabileceğiniz yepyeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aktif olarak iş hayatında olanlar için yepyeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yakın ikili ilişkilerinizin bu gelişmelerde etkisi yüksek olabilir. Biraz gereğinden fazla duygusal tepki verebileceğiniz bu dönemde güzel gelişmeler sizi bekliyor...
İyi haftalar…

Sevgili Akrepler, hayatta istediklerini elde etmek konusunda azmi ve hırsı ile hareket edebilen nadir burçlardan birisiniz. Bu aralar büyük hayat planlarınızı gözden geçirip, yeni bazı atılımlar yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle yurtdışı ile ilişkili planlarınız varsa, yepyeni bir döneme imza atabilirsiniz.
Eğitimi almak istediğiniz bir hobiniz varsa bu dönem vakit ayırmak ve kaldığınız yerden devam etmek için uygun enerjiler altındasınız.
İyi Haftalar…

Sevgili Yaylar, bu yıl sizin için parasal konular önemli gündem maddelerinizden biri oldu. Kendi emeğiniz ile kazandıklarınızda bazen hayat sizi zorlamış olsa da bu ay meydana gelecek tutulmalar ile yeni gelişmeler oluşabilir. Sizin maddi kaynaklarınız dışındaki kaynaklardan destek alabilirsiniz. Örneğin miras konuları, prim gibi ek gelir kaynaklarında yeni gelişmeler oluşabilir. Tabii hayat iki yönlü akarken, sadece gelirlerinize yansıyan bir destek değil, giderleriniz konusunda da gökyüzünün desteği yanınızda olacaktır. Vergi, kredi gibi ödemeleriniz tahmininizden farklı yönlerde gelişmeler gösterebilir.
İyi haftalar…

 

Sevgili Oğlaklar, sizin için önemli bir hafta hatta önemli bir ay başlıyor. Oğlak burcu etkisi sizin gibi yüksek olanların hayatlarında kritik gelişmeler, değişimler söz konusu olabilir. Bu haftalarda İlişkiniz, evliliğiniz, ortaklığınız hakkında yeni bir sayfa açılabilir. Duygularınızla karar vermek çok da yapınızda olmasa da bu aralar duygularınız kararlarınızda önemli rol alabilir. Temmuz ortasında yaşanacak Ay Tutulması ile birlikte de hayatınızda artık size hizmet etmediğine karar verdiğiniz bir olguyu tamamen kapatıp, rafa kaldırabilirsiniz.
İyi haftalar…

Sevgili Kovalar, bu tutulma mevsiminde sizin için yenilik ve değişim enerjisi günlük rutinleriniz ve bu rutinlerinizden çıkmanıza engel oluşturan bilinçaltı kaygı ve korkularınız olacak gibi duruyor. Tabii siz ne kadar endişe ederseniz edin, hayat mutlaka sizin planladığınız gibi akmak zorunda değil…Günlük hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler için tam zamanı…Kendinizi hayal ettiğiniz hayata ulaştırmak için bilinçaltınızda kaygılarınıza başka bir gözle bakmayı öğrenmelisiniz. Yaratıcılığınız tam da bu noktada size istediğiniz desteği verecektir.
İyi haftalar….

Sevgili Balıklar, bu hafta yaşanacak Güneş Tutulmasında kalbi boş olanlara aşk müjdesi verebilirim. Güneş tutulmaları çok kuvvetli Yeni Aylardır ve Yeni Aylar adı üstünde yepyeni başlangıçların vaktidir. Kuvvetli ve hızlı bir başlangıç ile kalbinizdeki kıpırtılar artabilir. Tabii hayattan aldığınız keyif ve mutluluk da paralelinde değişkenlik gösterip ve sanki ayaklarınızın yerden kesildiğine tanıklık edeceğiniz bir döneme başlayabilirsiniz.
İyi haftalar…

About the Author:

Comments are closed.