Tem 9

08 – 14 Temmuz 2019 Haftası AstroLogos Yorumları

Temmuz ayındaki hareketli, gökyüzü şöleni devam ediyor. Geçen haftalarda yaşadığımız Güneş Tutulmasının ardından, önümüzdeki hafta 16 Temmuz’u 17 Temmuz’a bağlayan gece Parçalı Ay tutulması yaşayacağız ve etkisine girdik bile… Bu haftanın bir diğer önemli gezegen hareketi, en korkulan Merkür Retro hareketinin Pazartesi günü başlamış olması…

Tutulmanın olası etkilerine burç yorumlarında yer vereceğim ama Merkür Retro meselesini biraz açmak istiyorum. Öncelikle korkmaya gerek yok, paniğe hiç gerek yok…Gezegenler bazı dönemlerde, yörüngeleri sebebi ile Dünya’dan bakıldığında sanki geri gidiyormuş gibi gözükürler. Bu dönemlerde de Dünya’ya en yakın yörüngede olduklarından enerjilerini farklı hissederiz.  Bu değişime ayak uydurmak isterken de bazı yanlış anlaşılmalara, aksaklıklara mahal veririz. Merkür’de iletişimin, aklın ve teknolojinin sembolü olduğundan, bu dönemde yanlış anlaşılabilecek söylemlerden kaçınmalı, ne kast ediyorsak tam olarak ifade etmeye çalışmalıyız. Bu süreçte sebepsiz yere arızalanan elektronik cihazlarla normalden biraz fazla uğraşabiliriz. Aklımızla karar vermemiz ve imzalamamız gereken sözleşme vb. dikkatlice birkaç kez kontrol etmek lehimize olacaktır.

Herkese, sağlık, huzur, başarı dolu iyi haftalar…

Sevgili Koçlar, geçen haftalarda yaşadığımız Güneş Tutulması ile birlikte aileniz, yuvanız ve evini üzerinde bazı değişim kararları almış ve bunları yoluna sokmak için planlar yaparken, önümüzdeki hafta yaşanacak Ay Tutulması ile iş yerinizde veya toplum içerisindeki statünüzde de bazı değişimler olabilir. Ay tutulmaları çok kuvvetli Dolunaylar olduğundan ve Dolunaylar da kapanışları bitişleri sembolize ettiğinden, iş hayatınızda bir dönemi kapatıp, yepyeni bir döneme başlayabilirsiniz. Aslında uzun zamandır iş hayatınız ile ilgili sizi zorlayan durumlar var ve temmuz ayındaki bu hareketlilik ile taşlar yerine oturabilir. Tabii unutmayın ki Merkür de bu hafta Retro hareketine başladı, yeni başlangıçlara imza atmak için çok da tavsiye edilmeyen bir süreçteyiz. Siz kararlarınızı alsanız bile sözleşme gibi kritik süreçleri temmuz sonrasına bırakabilirsiniz.

İyi haftalar…

Sevgili Boğalar, enerjisine girdiğimiz Ay Tutulması ile sizin için kritik olabilecek Yurtdışı, eğitim hayatı veya hobileriniz ile ilgili konular nihai kararlar verebilirsiniz. Sizi zorladığınızı düşündüğünüz olayları tekrar yaşamamak adına önemli farkındalıklarınızla kararlı adımlar atabilirsiniz.Ay Tutulmaları çok kuvvetli Dolunaylar olduğundan, kapanışları ve sonları da ifade eder. Kapatmaya karar verdiğiniz bu dönemin etkileri önümüzdeki aylarda da sizi etkilemeye devam edecektir.

Merkür Retro’su, sizin hanenizi ilgilendiren henüz netliğe ulaşmamış olayları tekrar gündeminize almanıza sebep verebilir.

İyi haftalar…

Sevgili İkizler,yönetici gezegeniniz olan Merkür bu hafta Retro hareketine başladı ve 1 Ağustos’a kadar bu hareketine devam edecek. Zihninizi tam olarak toplayamadığınızı hissettiğiniz, iletişim konularında yanlış anlaşılmalar yaşayabileceğiniz bir sürecin içerisindesiniz. Hayatınızı ilgilendiren önemli kararlara imza atmadan önce birkaç kez düşünmeniz, etrafınızdakilerden destek almanız faydalı olacaktır.

Haftaya yaşanacak Ay Tutulması ile birlikte, almanız gereken miras, ek gelir, prim gibi konularda gelişmeler olabilir.

İyi haftalar…

 

 

Sevgili Yengeçler, sizin döneminizi yaşamaya devam ediyoruz. Hayatınızın sadece size ait konularında değişimler, gelişmeler olurken, önümüzdeki hafta yaşanacak Ay Tutulmasında da başroldesiniz. Bu sefer ilişkiniz, evliliğiniz veya ortaklığınız ana gündem maddelerinizden. Tam 19 yıl önce yaşadıklarınızı ve hayatınızın değişim gösterdiği konuları hatırlayabilirseniz, bu dönemde de benzer temalarda değişimler bekleyebilirsiniz. Tabii, konular benzer olsa da, insanlar ve gelişmeler farklı olacaktır.

Sizin için 2019 ve 2020 yılları, planlarınız dahilinde olmadan, bambaşka değişiklikleri hayatınıza çekeceğiniz yıllar olacak. Zaman ilerledikçe geri dönüp baktığınızda yaşadığınız hızlı değişimin 2019 yılında başladığını hissedeceksiniz. Kalbinizdekiler gerçekleriniz olsun.

İyi haftalar…

 

Sevgili Aslanlar,Merkür sizin burcunuzda Retro hareketine başladı. Retro dönemlerinde geçmişte yaşadığınız fakat net bir sonlanma olmadan, zaman içerisinde kapanıp giden konular tekrar gündeminize gelebilir.Gökyüzünün bu hareketli döneminde taşların yerine oturması için sizin bilinçaltınıza attığınız kaygı ve korkularınızla da yüzleşme yaşamanız gerekebilir. Önümüzdeki hafta yaşanacak Ay Tutulması da tam da buraya vurgu yapacak ve sizi kaygılarınıza farklı bir açıdan bakmaya zorlayacaktır.

Son iki yıl içerisinde hayatınız önemli değişimler gösterdi, size ait temalarda değişimler yaşadınız ve artık yeni kurduğunuz düzen içerisinde ilerleme, yol alma dönemine başladınız. Yeni gelişmeleriniz, kalbinizden geçirdiğiniz gibi olsun…

İyi Haftalar…

Sevgili Başaklar, son yıllarda hayattan aldığınız keyif ve bu keyif anları için verdiğiniz emek terazisine baktığınızda, çok uğraş verdiğiniz sonucu ile karşılaşabilirsiniz. Belki de olaylar tam da istediğiniz kolaylıkta gelişmemiş olabilir.Önümüzdeki hafta yaşanacak Ay tutulması ile aydınlanma ve yaşadıklarınızı tekrar yorumlama süreci başlıyor. Sırların ortaya döküleceği ve aldığınız kararlar ile yola devam edip etmeme kararınızı gözden geçireceğiniz bir süreç içerisindesiniz. Aşk hayatınızda da kritik farkındalıklar ve kapanışlar ve tabii ardından yepyeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

İyi haftalar…

 

Sevgili Teraziler,bu yıllar sizin için yaşam alanınızı, ailenizi çokça düşündüğünüz, yeni kararlarınız ile yola devam etmek kararlılığını gösterdiğiniz yıllar… Önümüzdeki hafta yaşanacak Ay tutulması ile de yaşadığınız eviniz, aileniz, haneniz üzerinde kritik kararlar alabilir, bir dönemi tamamen kapatabilirsiniz. Değişimlerin size iyi geleceğini düşünerek, yeni bir eve taşınmak, evinizde tadilat yaptırmak gibi konular gündeminize gelebilir. Tabii tüm bunları kafanızda planlarken iş hayatınız ve cemiyet içerisindeki yerinizi de gözetmek motivasyonunda olabilirsiniz.

İyi haftalar…

Sevgili Akrepler,temmuz ayı içerisinde iletişim tarzınıza ve söylemlerinizin doğru anlaşılacağından emin olarak konuşmanız lehinize olacaktır zira yanlış anlaşılmalara çok müsait bir dönemdesiniz. Büyük hayat planlarınızı ve yurtdışı ile ilgili konularınızı gözden geçirirken duyularınız ve mantığınız arasında kalmış gibi hissedebilirsiniz. Mantığınızın sesi olacak kardeşleriniz veya yakın dostlarınızın aslında ne ifade etmek istediği ile ilgili daha net çıkarımlar yapabileceğiniz bir hafta başlıyor. Bazen sizin göremediklerinizi, çevrenizdekilerin daha iyi görebileceğini unutmayın...

İyi Haftalar…

Sevgili Yaylar, maddi konular ile ilgili uzun bir süredir kafanız meşgul. Kendi emekleriniz ile kazandıklarınızı arttırmak, harcamalarınızı kontrol altına almak adına bu haftalarda kritik bazı kararlar alabilirsiniz. Kararınız her ne olursa olsun, hayatınızı bu yolda şekillendirmek ve önemli anlaşmalara imza atmak için Ağustos ayını beklemenizi tavsiye ederim.

İyi haftalar…

 

Sevgili Oğlaklar,inandıklarınız uğruna savaşmak, emek vermek ve başarmak sanki sizin genetik kodlarınız içinde var. Fakat bazen ne yaparsanız yapın, hayatın akışına mani olmaz, önemli gerçeklerle yüzleşirsiniz. Bu aralar da bu yüzleşmelerin sıkça yaşandığı dönemlerden. Özellikle ikili ilişkilerinizde, evliliğinizde veya ortaklığınızda yaşadıklarınızın hayatınızın gidişatını etkileyecek seviye. Tüm bu yaşananlara rağmen, kontrolü ele geçirmek ve sadece kendi mutluluğunuz için neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamanız için kader ağlarını örecektir. Biraz daha sabırla, hayatınızda kimlerin ve nelerin sizinle kalması gerektiğini anlayacağınız süreci yaşamalısınız. Sonrasında tam da istediğiniz hayat sizin olacak...

İyi haftalar…

Sevgili Kovalar,ikili ilişkilerinizi gözden geçirmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Yaşananları, yaptığınız hataları, doğruları, size katılanları, sizin kattıklarınızı...Siz bu düşünceler ile yoğunlaşmışken, geçmişte yaşanan ve kapanan ilişkilerdeki yol arkadaşlarınız da tekrar hayatınıza girmeye çalışabilir. Buaralar zihninizdeki kalabalık düşünceleriniz için de karar zamanı diyebiliriz. Sizi mutsuz ettiğini hissettiğiniz tüm duygularınızla yüzleşip, kararlarınızı verip, ilerlemeyi seçebilirsiniz.

İyi haftalar….

Sevgili Balıklar, arkadaş çevrenizle yaşadığınız olayları tekrar gözden geçirip, anlamlandırmak isteyeceğiniz bir süreçtesiniz. Tabii yapınıza çok uygun olmasa da bu sefer mantığınız biraz daha ön plana çıkarıp, önemli kararlar alabilirsiniz. Geçen haftalarda yaşanan tutulma etkisi ile yepyeni bir aşka başlayabileceğinizi veya varsa çocuklarınız ile ilgili yeni gelişmeler olabileceğini belirtmiştik, bu haftada bu konularda kader ağlarını örmeye devam edecektir.

İyi haftalar…

About the Author:

Comments are closed.