Tem 16

15 – 21 Temmuz 2019 Haftası AstroLogos Yorumları

Kritik ve biraz da gergin bir Ay Tutulması haftasına başlıyoruz… 17 Temmuz akşam 21:43 ile 03:18 saatleri arasında Ay, Dünya ve Güneş aynı hizada olacak ve Dünya’nın gölgesi yavaş yavaş Ay’ı kapatacak. Ay Tutulması adını verdiğimiz bu olay, Astroloji’de en etkili gökyüzü olaylarından biri. Çok kuvvetli bir Dolunay aslında yaşanan…Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Yengeç, Oğlak, Koç, Terazi, Boğa ve Akrepler biraz daha yoğun hissedebilir. Kapanışlar, sonlar, farkındalıklar kapıda…Tabii karşılığında ödenen bedeller, temizlenen Karma ve yepyeni başlangıçlar.

Ne yapmak lazım? En mükemmelini yapmamız için bizi zorlayan mantığımız ve duygularımız arasında sıkışmış gibi hissederken her şey biraz zor ve gergin gözükebilir. Ciddi kararları zamana bırakmak, değişimin ve dönüşümün yaşanacağı konulara direnmemek, sözlerimize dikkat edip, hayatın bize oluşturmaya çalıştığı yeni durumlara itiraz etmemek en doğrusu gibi duruyor…

Herkese, aşk, sağlık, huzur, başarı dolu kefili başlangıçlar ve farkındalıklar dilerim…

Sevgili Koçlar, bu aralar kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ay Tutulması ve Dolunay ile birlikte bu hissiniz iyice artabilir. Bu süreçte, sizin için değişim ve dönüşümün yaşanacağı konular toplum içerisindeki yeriniz, iş hayatınız olabilir. Aslında uzun bir süredir bu konularda sizi zaman zaman zorlayan olaylar yaşıyor olsanız da artık değerinizin net olarak gözükmesi için harekete geçmeye karar verebilirsiniz. Farkındalıklarınızla mevcut görevlerinizi bırakıp, yepyeni başlangıçları kurgulamaya başlayabilirsiniz. Tavsiyem, sözlerinize dikkat edip, süreci çok daha net analiz edebileceğiniz Ağustos ayına kadar beklemeniz olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Boğalar, bu hafta sizin için önemli, yüksek etki alan burçlardan birisiniz. Ay Tutulmasının en etkili olduğu anda, Boğa burcu yükseliyor… Yurtdışı bağlantılarınız veya planlarınız hakkında bir karar sürecine girmek isteyebilirsiniz. Aslında bu sadece bu haftanın konusu değil uzun zamandır kafanızda dönen konular arasında oluyor olabilir. Benzer şekilde eğitim hayatınız, hobileriniz veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir konuda artık harekete geçme iç güdünüz ağır basabilir.

Ay Tutulmaları çok kuvvetli Dolunaylar olduğundan, kapanışları ve sonları da ifade eder. Kapatmaya karar verdiğiniz bu dönemin etkileri önümüzdeki aylarda da sizi etkilemeye devam edecektir.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili İkizler,hem Ay tutulması hem de yönetici gezegeninizin Retro hareketinde olması size daha önceden tanıdık olmadığınız enerjiler veriyor olabilir. Mantığınızla hareket etmek isterken, duygularınızın da sizi rahat bırakmadığını hissediyor olabilirsiniz. Çevrenizde kalabalık insan gruplarının olmasıyla mutlu olurken bu aralar biraz daha yalnız kalmayı seçebilirsiniz.Ay Tutulmasında sizin için temel konular almanız gereken ödemeler, miras, prim gibi ek gelirler veya kredi, vergi gibi ödemeler olabilir. Bu dönemde yapmanız gereken en iyi şey, çok ciddi kararlarınızı Ağustos ayındaki Merkür Retro bitimine bırakmak olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

 

 

Sevgili Yengeçler, değişim ve dönüşümün başrolündesiniz. Bu ay sizin ayınız…Güneş halen burcunuzda ilerlerken bu hafta yaşanacak Ay Tutulması ile ilişkiniz, evliliğiniz veya ortaklığınız hakkında kritik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çok da kolay olmayacak bir sürece doğru ilerlediğinizi belirtmeliyim. Farkındalıklarınızla yanınızda kimlerin kalmasına kimlerin gitmesine dair karar verebilirsiniz. Aslında zor diye bir süreç yok hayatta, öğrenilen ve alınması gereken dersler var. Bu döneme de böyle bakmanız sizin yüksek faydanıza olacaktır. Değişimden her zaman korksak da, geri dönüp baktığımızda bizi biz yapan her dönemin biraz zorlayıcı olduğunu görebiliriz. Kararlarınızdan emin olduktan sonra direnmeden, değişimi kucaklamak en doğrusu olacaktır…

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

 

Sevgili Aslanlar,bu hafta yaşanacak Ay Tutulmasıyla birlikte günlük rutinlerinizde değişiklikler yapma kararı alabilirsiniz. Bilinçaltınız ve kaygılarınız uzun bir süredir hayatınızın dümeninde giderken, artık değişime günlük hayatınızdan başlamak motivasyonu içerisine girebilirsiniz. Her gün yapageldiğiniz olayları değiştirmek kaygılarınızı yönetmek konusunda da size iyi gelebilir. Sağlığınıza bu dönemde her zamankinden daha iyi bakmanız iyi olacaktır.

Merkür sizin burcunuzda Retro hareketine devam ediyor. Retro dönemlerinde geçmişte yaşadığınız fakat net bir sonlanma olmadan, zaman içerisinde kapanıp giden konular tekrar gündeminize gelebilir.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Başaklar, bu dönemin konusu aşk, varsa çocuklarınız olacaktır…Ay Tutulması ile birlikte duygularınız ve mantığınız arasında sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Aşık Başaklar, ilişkilerini yeni bir boyuta taşımaya karar verebilir, bekar Başaklar da yepyeni bir aşk macerasına yelken açabilir. Son yıllarda hayattan aldığınız keyif ve bu keyif anları için verdiğiniz emek terazisine baktığınızda, çok uğraş verdiğiniz sonucu ile karşılaşabilirsiniz. Belki de olaylar tam da istediğiniz kolaylıkta gelişmemiş olabilir.bu haftayı aydınlanma ve yaşadıklarınızı tekrar yorumlama süreci olarak değerlendirebilirsiniz.  Sırların ortaya döküleceği ve aldığınız kararlar ile yola devam edip etmeme kararınızı gözden geçireceğiniz bir süreç içerisindesiniz.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

 

Sevgili Teraziler,aileniz ve yuvanız ile ilgili planlarınızda değişimin başlayacağı bir dönemdesiniz. Bir süredir planladığınız, farklı bir eve taşınmak veya evin içerisinde tadilat yapmak gibi fikirlerinizi olgunlaştırmak ve harekete geçmek için büyük bir motivasyon içerisine girebilirsiniz. Tabii unutmamalısınız ki, süreç tahmin ettiğinizden biraz daha fazla zorlayıcı olabilir sizin için. Doğru olanı yapmak isterken, hisleriniz sizi farklı bir yöne götürmeye çalışabilir. İçinde bulunduğumuz enerjiler mantığınız ile ilerlemeniz yönünde ciddi bir baskı yapsa da siz yine de biraz daha emin olmak için bu ayın bitmesini bekleyebilirsiniz.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Akrepler,bu hafta yaşanacak Ay Tutulması ve Dolunay ile birlikte hayattaki motivasyonlarınız ve büyük hayat planlarınız ile ilgili kritik farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Kardeşleriniz, çok yakın dostlarınız veya yakın akrabalarınız bu hafta zihninizi her zamankinden biraz daha fazla zorlayabilir. Yurtdışı ile bağlantılı konularda kadersel bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda geçmişte yaşanmış konular tekrar gündeminize gelebilir, egonuzu zedelediğini hissetsenizde doğru bildiğinizi yapmak konusunda motivasyonunuz yüksek olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Yaylar, bu hafta yaşanacak Ay Tutulması ve Dolunay ile birlikte özellikle kendi emeğiniz ile kazandığınız maddi konular ile ilgili bir farkındalık ve akabinde de aksiyon dönemine başlayabilirsiniz. Tabii gelirlerinize odaklanırken giderleriniz de sizin için kritik hale gelebilir. Unutmayın bütçenizi uzun vadeli yönetmeniz bu dönemi daha kolay geçirmenize destek olacaktır.

İyi haber şu ki Retro hareketine devam etse de halen Jüpiter’in koruması altındasınız. Çok önemli kararlara imza atmadan önce Ağustos ayını beklemeniz lehinize olacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

 

Sevgili Oğlaklar,hayat bazen sizin uygulamak istediğiniz kadar “mükemmel” kararlarla dolu olmayabilir. Tüm hayatınızı çevreden bakıldığında tam da olması gerektiği gibi yaşamaya özen gösterirken bu yıl biraz zorlandığınızı hissediyor olmanız normal çünkü değişiyorsunuz…Bu haftaki Ay tutulması ve Dolunay’da başrol sizin. Burcunuzda yaşanacak bu enerji değişimi ile aslında hayatınızda önemli farkındalıklara ulaşabilirsiniz. Kendinizle ilgili herhangi bir konuda ya da tüm hayatınızla ilgili ciddi farkındalıklara ulaşıp, değişmeye, dönüşmeye hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz. Siz hazır hissetmeseniz de zaten hayat bildiği gibi şekillenip sizi de baştan şekillendirecektir. Direnmeyin, dönüşüm yıllarınızın tadını çıkartın…

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Kovalar,kaygı ve korkularınızın üzerine gitmek hatta hayatınızda yapacağınız değişimler ile bunlardan kurtulmak için harekete geçebilirsiniz. Günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken duygularınızla hareket etmeye devam etmeye çok meyillisiniz. Fakat korkularınızla yüzleşirken duygularınıza set çekememeniz en önemli sebebiniz oluyor olabilir. Biraz uzaklaşmak isteği ile dolup taşabileceğiniz bir dönemdesiniz. Belki de ihtiyacınız olan bir seyahattir...

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

Sevgili Balıklar, hayatınızda önemli olabilecek bir başarının eşiğindesiniz. Arkadaş çevreniz de size bu konuda büyük destek veriyor olabilir. Sorun şu ki, mantığınız ile karar verdiğinizi değil, kalbinizin sizi çekmek istediği tarafa doğru yöneliyorsunuz. Bu ikilemler hem size hem de çevrenizdekilere zarar veriyor olabilir. Duygusal yapınız gereği, duygularınızı birinci sıraya koyup, hayatın akışına teslim olmak isteseniz de, bu hafta oluşan enerjiler, duygularınızla değil, mantıksal ve doğru olan ile hareket etmeniz konusunda sizi zorlayacaktır...

Her şey gönlünüzce olsun, iyi haftalar…

About the Author:

Comments are closed.