Oca 14

21 OCAK 2019 “SÜPER KANLI KURT” TAM AY TUTULMASI

2019 Yılının ilk Tam Ay Tutulması yaklaşıyor. Bu Ay Tutulmasının çok sıfatı var…

AstroLogos Kurucusu Burcu İnci’den TAM AY TUTULMASI yorumu…

Önce Ay Tutulmasının ne olduğundan başlayalım; Ay Tutulması, Ay’ın kendi yörüngesinde dönerken, Dünya’nın, Güneş ve Ay arasına girerek, Dünya’nın gölgesinin Ay’ın üzerine düşmesi ile oluşur. Yani Güneş, Dünya ve Ay sıralanır ve Ay tam Dolunay evresindeki parlaklığını yaşarken, yavaş yavaş Dünya’nın gölgesi altında kalır ve aldığı yansımalar ile muhteşem bir bakır rengine dönüşür. Bu renginden dolayı da “Kanlı” Ay Tutulması sıfatını alır Bu Ay tutulması, Ay’ın yörüngesi üzerinde, Dünya’ya en yakın yere geldiğinde meydana gelecek. Ay bu noktada normalden daha büyük ve parlak görünüyor bu sebeple de bu tutulma “Süper” sıfatını alıyor. Son olarak “Kurt” sıfatını almasının sebebi aslında eski Kızılderili kültüründen geliyor. Eskiden beri Ocak dönemindeki Dolunaylarda kurtların tam Tutulma anında uluduğuna şahit olunmuş bu sebeple uzun kış gecelerinde meydana gelen Tutulmalara Kurt Dolunayı veya Kurt Ay tutulması denilmiş. “Tam” Ay Tutulması denmesinin sebebi ise, Dünya’nın gölgesi ile Ay’ın tamamen karanlığa bürünmesidir, bazı Ay tutulmalarında Ay’ın sadece bir parçası kararır buna Parçalı Tutulma denir.

21 Ocak Pazartesi İstanbul saati ile sabah 6:34’te Dünya’nın gölgesi Ay’ın üzerine düşmeye başlayacak. 7:41’de Tam Tutulma başlayacak ve 8:43’e kadar devam edecek. Maalesef ülkemizden izlenemeyecek, Kuzey Amerika, Güney Amerika bazı Avrupa ülkelerinden izlenebilecek.

Astrolojik olarak nedir? Aslında Ay Tutulmaları çok kuvvetli Dolunaylardır. Dolunay Ay ve Güneş’in birbirine zıt konumda oldukları gökyüzü olaylarıdır. Sabah 08:15’te Ay ve Güneş birbirine tam zıt açıda bulunacak. Güneş, Oğlak burcundan ayrılıp, Kova Burcuna geçiş yaptığı anda; Yengeç Burcundan ayrılmış ve Aslan Burcuna henüz geçiş yapmış Ay ile karşı karşıya gelecek. Yani bu Tutulma 0° Aslan Burcunda meydana gelecek. 0°Aslan ve 0° Kova aksında meydana gelecek. Dolunaylar, Ay ve Güneş’in konumları itibari ile duygularımız ve mantığımız arasında sıkışmış gibi hissettiğimiz, çoğu zaman duygularımızın yönetimini tam olarak mantığımızla yapamadığımız, çoğunlukla biraz gergin davranışlar sergilediğimiz dönemler olarak kabul edilir. Kapanışları, hayatımızdan çıkarmak istediğimiz konuları net olarak anlamamızı sağlayan dönemlerdir.  Bu Tutulmada, Mars ve Satürn’ün kare açısı, mantık ve kalp ikilemimize bir de “Harekete geçmeli mi? Beklemeli mi?” sorusunu katacak. Tutulma anında Merkür’ün Güneş’e eşliği, Kuzey Ay Düğümünün de Ay’a eşliği, bize, mantığımıza ne kadar hükmedersek edelim, hayatın akışı içerisinde beklenmedik durumlarla karşılaşacağımızı işaret ediyor. Yanlış olduğunu bildiğiniz konularda direnmeden, vakit kaybetmeden aksiyon almanız için uygun enerjiler altında olacaksınız, iyi değerlendirin…

Haftalık burç yorumlarımdan Ay Tutulmasının size olan etkisini okuyabilirsiniz. Hayatın size getireceği her yeniliğin, yüksek faydanıza olmasını dilerim.

About the Author:

Comments are closed.